אנו גאים.ות להשיק את
המחזור השלישי של תכנית
The Investor's Course

הכשרה ייחודית בשיתוף קרן הון הסיכון fresh.fund אשר תחשוף אתכם.ן לעולם ההשקעות בסטארטאפים ותקנה לכם.ן את הידע והכלים שיאפשרו לכם.ן לחשוב כמו משקיעים.ות.

אודות הקורס

הקורס הינו תכנית* ייחודית אשר נועדה להכיר לכם.ן את עולם היזמות מנקודת המבט של המשקיע.ה.

התוכנית מתאימה לכל סטודנט.ית בעלי זיקה לעולם היזמות המעוניינים להשתלב בעולם זה, בהווה ובעתיד. מדובר בפלטפורמה להבנת עולם ההון סיכון ולרכישת כלים, ידע והתנסות פרקטית  אשר ילוו אתכם.ן בדרככם המקצועית והיזמית, ויסייעו לכם.ן להשתלב בתעשיית ההיי-טק וההון סיכון במהלך הקריירה המקצועית שלכם.ן. 

הקורס אינו כרוך בתשלום מצד המשתתפים.

על הפרק

במהלך התכנית נלמד, בין השאר, כיצד פועלת קרן הון סיכון, מה מניע אותה (רמז: $ אבל לא רק), כיצד בנוי תהליך השקעה על כלל מרכיביו ונבחן את האופן בו משקיעים.ות מחליטים.ות במה להשקיע. 

הקורס כולל תרגול והתנסות מעשית, עבודה קבוצתית, הרצאות אורח והיכרות עם דמויות וגורמים מובילים באקוסיסטם היזמות והחדשנות הישראלי.

תנאי סף וקבלה

הקורס מיועד לסטודנטים.ות מכלל התארים ותכניות הלימוד, לרבות סטודנטים.ות ללא רקע בתחומי המימון, הכלכלה או מנהל העסקים . קבלה לקורס תתאפשר לכל סטודנט.ית כל עוד מתמלאים תנאי הסף ודרישות הקורס**:

סטודנטים.ות משנה ב׳ ומעלה

מחויבות להגיע לכלל מפגשי התכנית (למעט מקרים חריגים), כולל לשלושה מפגשים פרונטליים שיתקיימו בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מחויבות להשקעה של כ-3 שעות שבועיות בקריאת תכנים שיתווספו למפגשים ובתרגילים שיינתנו במהלך התכנית

אנגלית ברמה גבוהה (המאפשרת הבנה, קריאה וכתיבה באנגלית; שפת הדיונים בכיתה תתואם לתמהיל הסטודנטים שייבחרו להשתתף)

*התכנית הינה למטרות העשרה מקצועית ומעניקה תעודה למסיימים.ות, אך אינה מזכה בנקודות זכות אקדמיות.

הקורס היווה קרש קפיצה ראשוני להשתלבות בתעשיית ההיי-טק הישראלית עבור בוגרות ובוגרים שהשתתפו בקורסים דומים שהועברו על ידי fresh.fund. רבים מהם עובדים.ות כיום בסטארטאפים, בתאגידים גדולים, ובקרנות הון סיכון.

** מספר המקומות בתכנית מוגבל והמועמדים.ות יתקבלו  עפ"י נתוניהם, תשובותיהם לשאלות בטופס הרישום, והראיון האישי.

תוכן הקורס

נכיר את מושגי היסוד בעולם היזמות והשקעות הון הסיכון.

נלמד מהי קרן הון סיכון, כיצד היא פועלת, כיצד עובד המודל העסקי שלה ונבין את ההבדלים בין הסוגים השונים של המשקיעים.ות והקרנות.

נביט אל מאחורי הקלעים של תהליך ההשקעה, נצלול יחד לנבכי חוזי ההשקעה השונים ונלמד את מנגנוני ההשקעה השונים והרציונאל שעומד מאחוריהם.

ניכנס לנעלי המשקיעים.ות והאנליסטים.ות בקרן הון סיכון ונלמד להעריך ולנתח כדאיות של השקעה בסטארטאפ מתוך סט השיקולים שמשקיעים.ות לוקחים.ות בחשבון. בין הנושאים בהם נעסוק: מחקר שוק, מגמות וטרנדים, בחינת המוצר על כל היבטיו, והצעת הערך שלו ביחס לתחרות והאלטרנטיבות בשוק.

נלמד וננתח מקרי מבחן של סטארטאפים אמיתיים ונקבל החלטות השקעה יחד, במסגרת הדיונים הכיתתיים.

נפגוש משקיעות.ים ויזמיות.ם אשר ישתפו אותנו מהניסיון ומן הפרספקטיבה שלהם.ן כיצד קרנות הון סיכון פועלות וכיצד נראים תהליכי השקעה.

צוות הקורס

תאריכים חשובים

 • 29.01-23.2.2023

  הגשת מועמדות

 • 05-09.03.2023

  ראיונות אישיים למועמדים.ות

 • 12-14.03.2023

  תשובות סופיות לגבי קבלה והשתתפות בתוכנית

 • 29.03.2023

  מתחילים

*המפגשים יתקיימו מידי שבוע בימי רביעי בין 17:30-20:30 במודל היברידי (חלק בירושלים וחלק בZOOM). נוכחות חובה.

משתתפי התוכנית מתחייבים.ות לנכוח בכלל המפגשים, בין היתר בחמשת המפגשים הפרונטליים שיתקיימו בירושלים ובמרכז (מפגש אחד) בתאריכים 29.03.2023, 19.04.2023, 17.05.2023, 07.06.2023 וב- 14.06.2023

אנו שומרים את הזכות לבצע שינויים בתאריכים, במיקומים ובשעות הקורס עם מתן התראה מראש.

 מפגש מידע

רוצים לשמוע עוד פרטים על הקורס ולשאול אותנו שאלות? 
הצטרפו אלינו למפגש המידע שיתקיים ב15.02.2023, 19:30 ב-ZOOM

סטודנטים.יות מספרים.ות

״הקורס מעשיר, תורם וחשוב לכל מי שרוצה לחוות את העולם של יזם-משקיע, ולקבל מידע עדכני וחשוב מהאנשים שפועלים בחלק המשמעותי של התעשייה״
צורייה ראניה
סטודנטית שנה ד׳ לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
״היום אני מרגישה הרבה יותר מוכנה לעבוד בעולם ההשקעות ולקדם מיזמים שאני מאמינה בהם״
רות מואטי
סטודנטית שנה ג׳ לתואר ראשון במשפטים, האוניברסיטה העברית
״למדתי המון על עולם ה-VC מזוויות שונות בזכות הרצאות של משקיעים ויזמים מובילים בתחום!״
אביעד בש
סטודנט שנה ג׳ לתואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים
״למדתי תובנות חשובות וקיבלתי כלים מעשיים לקריירה העתידית שלי״
דורין הרפז
סטודנטית פוסט דוקטורט בהנדסת תוכנה, חומרים וביוטכנלוגיה, האוניברסיטה העברית

fresh.fund

fresh.fund היא קרן הון סיכון אשר מתמחה בהשקעות בסטארטאפים בשלבים מוקדמים עם מיקוד בשלב ה-pre seed. הקרן ביצעה עד כה השקעות בלמעלה מ-20 חברות בתחומים שונים ומגוונים והיא שותפה אקטיבית בהצמחת המיזמים שהיא משקיעה בהם, בדגש על תמיכה בפיתוח עסקי ובגיוסי הון נוספים מקרנות ומאנג׳לים.

לקרן יש פעילות ענפה בפיתוח אקוסיסטם החדשנות והיזמות במוסדות האקדמיים בישראל מתוך תפיסה שהאקדמיה מהווה קרקע פורה להקמה של חברות חדשות, משמעותיות ופורצות דרך על ידי סטודנטיות וסטודנטים, בוגרות ובוגרים טריים וחוקרות וחוקרים.

הקרן פועלת בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים בפיתוח פלטפורמות ופעילויות אשר יפתחו את אקוסיסטם היזמות והחדשנות בקמפוסים כולל סיוע וליווי בהקמת קרנות השקעה בסטודנטיות\ים ובוגרות\ים של המוסדות, שיתופי פעולה סביב תכניות יזמות של המוסדות והפעלת תכנית חשיפה והכשרה סטודנטיאלית ייחודית לעולם השקעות ההון סיכון אשר עד כה השתתפו בה למעלה מ-150 סטודנטיות וסטודנטים מהאוניברסיטאות והמכללות המובילות בישראל.

JLM IMPACT

מאגד JLM Impact מורכב ממרכזי חדשנות ויזמות של שלושה מוסדות אקדמיים מובילים בירושלים: עזריאלי – מכללה אקדמית להנדסה, האוניברסיטה העברית ובצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. המאגד הוקם במטרה לעודד חוקרים וסטודנטים לצעוד במסלולי החדשנות והיזמות ולפתח את העיר ירושלים כסביבה בעלת תרבות חדשנית-יזמית. יחד, מאגד החדשנות JLM IMPACT רותם את כוחם של ההנדסה, העיצוב, והמדעים כדי לקדם השפעה חיובית בירושלים ובעולם.

צרו קשר

Days
Hours
Minutes
Seconds
דילוג לתוכן